D1e69dd09d7afca1563e8519f0a618364754c1b4 4663084

AKREP BURCU(23 ekim-23 kasım)

AKREP BURCU(23 ekim-23 kasım)

Yıldızı: Mars ve Plüton

Gurubu: Su.

Burcunun türü : Durağan.

Uğurlu günü : Salı.

Uğurlu sayısı: 9

Uğurlu taşı: Topaz.

Uğurlu rengi: Kırmızı ve siyah.

Uğurlu çiçeği: Karanfil ve hanımeli.

Uğurlu kokusu : Manolya.

Uğurlu müziği: Marşlar.

İdeali: Zenginlik.

Yeteneği: 6. Hissi.

Özelliği: Kendine güvenen ve marifetli. Uygun partneri: Yengeç ve kova. Uygun mesleği: Yöneticilik ve organizatörlük. Zayıf tarafı: Umursamazlık.

Burcunuz zodyak’ın sekizinci güneş burcudur, evrenin üreme organlarını ve midesini simgeler. Sizi yönlendiren gezegen erkeklik ve mücadeleyi simgeleyen Mars ve yeni gelişimleri simgeleyen Plüton’dur. Bu burcun sembolü akrep olmakla birlikte aslında uçan bir kartalla yerde yürüyen akreptir. Bunun anlamı akrep gibi yerlerde sürüneceğinize bir kartal gibi yükseklerde uçun anlamına gelir. İnce bir duygusal yönleri bulunmasına rağmen araştırmacı bir mantıkları vardır. Mantığı duygularının esiri olursa akrep; duygular mantığın iradesine kalırsa kartal olurlar. Bu durumda da iki tane gezegeniniz oluyor anlamına gelir. Mars ve Plüton.

Plüton; gizemli şeylere merak duymanıza, peşlerinden koşmanıza, altıncı hissinizin kuvvetli olmasına ve düşüncelerinizi kolay kolay dile getirememenize neden olur. Mars ise; kuvvet, cazibe, ataklık, enerji ve acımasızlık verir. Mars aslında koç burcunun yıldızıdır. Ancak akrepte bulunan özellikleri koçta bulunmaz.

Kendilerine her konuda güvenen, sağlam bir beden ve sağlıklı düşünen kafa yapısına sahiptirler. Bir tilki kadar kurnazdırlar. Planlamacılıkta doğuştan bir yetenekleri vardır, enerjik ve marifetlidirler.

Akrep burcu insanının içlerinde daima başarıyı yakalayarak zirveye çıkma arzusu yatar. Plütonun sayesinde de bu başarıyı yakalamaları oldukça kolay olacaktır. Zirveye ulaştıklarında kendilerine yeni bir amaç daha edinerek başka bir zirveyi zorlayacaklardır. Kısaca başarıyı yakalamaları yeni başarıları yakalamak arzusunu doğuracaktır.

Çözümü zor meselelerin üstesinden kolaylıkla gelebilecek pratik bir zekâya sahiptirler. Başkalarının saatlerce, günlerce uğraştıkları ve halledemedikleri sorunları anında çözebilecek bir kafaya sahiptirler. Ancak bu yeteneklerini duygularıyla karıştırırlarsa sonuca ulaşmakta zorluk çekerler. İleride neler olabileceğini tahmin etme konusunuda da aşırı yetenekleri vardır. Gelişebilecek olaylar karşısında daha bu olaylar ortaya çıkmadan neler yapabileceğini tartarlar ve hesaplarlar.

Kendilerine ait sırları vardır. Bazı konulardaki düşüncelerini ve uygulamalarını kimselerin öğrenmesini istemezler. Dostları hakkında tüm gizli bilgileri bilirler ancak kimse ağızlarından bir kelime bile alamazlar. Bundan dolayıdır ki dostları kendilerine aşırı bir şekilde güvenirler ama onu kızdırmamak içinde haklı olsalar bile üstüne gitmezler.

Maddi çıkarlar konusunda farklılık gösteren düşünceleri vardır. Ne oluşa olsunun paranın mutlak gerektiğine inanırlar. Zira bilirlerki herkese gerektiği kadar kendisininde gereksinimi vardır paraya.

Paranın kudretini iyi bilmelerinden ötürü tasarrufu severler. Ellerinden geldiğince harcamalarına dikkat ederler. Başkalarına borç para vermekten kesinlikle hoşlanmazlar. Parasal fırsatları kesinlikle kaçır-mazlar. Sonu maddiyata dayanan tüm ilişkilerinden kârlı çıkan tara kendileri olurlar. Parasal sıkıntılarında bile işlerini devam ettirebilecek bir güce sahiptirler. Kafalarına taktıkları bir işi mutlaka hallederler.

Zor işeyleri severler. İşlerinde çok başarılıdırlar ve başkalarının akıl vermesine fena halde kızarlar. Çalışma şartları ne kadar zor olursa olsun onlar için pek fark etmez hatta bu zorluktan zevk bile alırlar.

Dostluklarına önem verirler onlarla beraber olmaktan sosyal faaliyetlere beraber katılmaktan çok hoşlanırlar. Dostlarıyla arasında olabilecek iki şeyden hoşlanmazlar. Bir borç para istemeleri, zira dostlukların arasına para girmesinden yana değillerdir. İkincisi ise yalan 

söylemelerinden nefret ederler ve böyle dostlarla ilişkisini hemen keserler. Dostlarına ne kadar güvenirse güvensin kesinlikle içlerini ve kendine saklamış olduğu bazı sırlarını açmazlar bü onların karakterinde olan bir yöndür. Eğer bazı şeyleri dostlarına anlatmış ise, bu boş bulunduğu bir anda ya da kafasında başka sorunların olduğu bir döneme denk gelmiş olmasındandır ve ileride bu hareketlerinden ötürü büyük pişmanlık duyarlar. Zira her ne kadar dostunuz olsa bile bir başkasına açığınızı vermiş olursunuz ve bunun ileride sizin aleyhinize kullanılacağından korkarsınız. Artık sürekli şüphe ve korku içinde olursunuz.

Akrep burcu insanının en büyük sıkıntılarından birede şüpheci-’ liktir. Karşısındakilerin bir sözünden, davranışından, bakışından ve tavırlarından mutlaka bir şeyler çıkartırlar. Bu şüphecilikleri bazen dostlarını, sevgililerini kaybetmesine neden olabilir. Aslında bir yerde faydalıdır şüpheci olmaları, zira adımlarını daha dikkatli atarlar.

Şüphelerinde doğruluğu yakaladıklarında bu seferde kindarlıkları ortaya çıkar. Bu gibi durumlar duygularıyla davrandıklarında kendilerini gösterirler. Dediğimiz gibi duygularıyla davrandıklarında tüm insanların kendisine karşı cephe aldıklarını düşünürler. Aslında man-tıklarıyla davrandıklarında bunlara benzer yönleri pek ortaya çıkmaz. Tam tersine kendilerine kötülük yapılsa bile intikam duyguları ortaya çıkmaz üstelik bu durumu karşı tarafın çaresizliği olarak yorumlarlar.

Kendisine ait olan tüm şeylere çok değer verirler. Bunların maddi bir değeri olması gerekmez o eşyaları kendinden bir parça olarak görürler. Maddi durumlarına göre beğendiklerinin tümünü almaya kalkarlar. Kendilerini müzik dinleyerek ve kitap okuyarak dinlendirirler. Dini ve mistik konulara ilgiduyarlar. Ara sıra şehir hayatından kurtulup doğayla baş başa kalmak isterler. Kazanmaktan hoşlandıkları için şanslarını talih oyunlarında deneyebilirler.

AKREP BURCU KADINI

Yaşamın gerçeklerini bilen ve ona göre davranan, azimli olan, altıncı hisleri ve yorum yetenekleri olan, cazibeli ve akıllı kadınlardır. Bu burcun kadınları tedirgin olmalarından ötürü sürekli dikkatli davranışlar sergilerler. Mütevazi görünümlerinin altında kibirliliklerini görebilirsiniz.

Çok kıskançtırlar. Garip bir mantıkla her şeyi kendilerinden üstün görürler ve başkalarının içinde bulunduğu durumu kıskanırlar. Çevresinde sürekli kariyeri yüksek ve maddi durumu iyi olan insanlar bulunur, ancak bunları kıskanmazlar zira dostluğa oldukça önem verirler kıskansalar bile bunu aleni olarak belli etmezler.Üstüne 

üstlük bu dostlarıyla gurur duyarlar. Kendisinin aynı düzeyde olamaması içlerini yakıp kavurur. Ara sıra onlara laf sokuşturmaktanda geri kalmazlar. Bu onların aslında zararsız bir yönleridir. Dostlarının kötü durumda olmasından epey etkilenirler ve para vermek dışında ellerinden gelen yardımı yaparlar.

Hayatı yorumlamalarındaki yaklaşımları oldukça farklıdırlar. İsteklerinin tümünü elde etmeye çalışırlar. Tüm değerlerinde tüm ilişkilerinde böyledirler, azı, birazı denen şeyleri kesinlikle kabul etmezler. Hepsini evet hepsini isterler ve de ellerinden geldiğince almaya uğraşırlar. Zaten gözüpek bir çizgileri vardır. Cesaret denilince erkeklerden daha cesurlardır.

Akrep burcu kadınının kötü bir yönü vardır. Güvensizliklerinden, şüpheciliklerinden ve kıskançlıklarından dolayı dostlarına, sevmediklerine bazı gizli dolaplar çevirebilirler. Bu gibi konulara kafaları oldukça iyi çalışırlar.

Akrep burcu kadını toplumsal ilişkilerinde oldukça aktiftirler. Bunu da ayrıntıları iyi izleyebilmelerine borçludurlar.

AKREP BURCU KADINI VE ERKEK

Akrep burcunda doğan kadınların karşı cinsleriyle olan ilişkilerinde cazibelerini büyük ölçüde kullanırlar. Erkekleri kendilerine bir mıknatıs gibi çekerler. Bir erkek tarafından gösterilecek sevgi ve saygı onları çok mutlu eder.

Gururlarına oldukça düşkündürler. Sevdikleri için ödün verseler bile sonraları yine bildiklerini okurlar.

Tüm burçların en kıskancı akrep burcu kadınlarıdır. Bu burçtan olan kadınlarla beraber olacak erkeklerin onların hışmına uğramamaları için çok dikkatli olmak zorundadırlar. Böyle bir kadını aldatmak cesareti yüzünden çok tehlikeli sonuçlar verebilir. Çünkü erkeğini çok sevdiği için yapamayacağı hiç bir şey yoktur. Ellerinden gelebilecek her türlü çılgınlığı denerler.

Paraya olduğu kadar aşka da önem verirler. Seveceği erkeğin paralı olmasını isterler. Nadiren parasız bir erkekle birlikte olurlar. Eğer böyle parasız bir erkeği sevmişse onun konumunu düzeltmek için yapamayacağı şey yoktur. Bu durumun altından kalkamasa bile sevdiğiy-le birlikte parasızlığa razı olurlar. Bilirlerki bu bir şansız dönemdir ve sabretmeleri sayesinde iyi günlerin geleceğine inanırlar.

Erkeklerdeki aradıkları özellikler arasında kişilikli olmaları, kendisine karşı saygılı davranılmasını, aşkı iyi bilmeleri ve arzulu olmalarıdır. Böyle bir erkeği mutlu etmek için ellerinden geleni yapacaklardır. Genellikle erkeklerin pek hoşuna gitmeyen sahiplenme duygulan 

taşırlar. Bir başkasına dostça ilgi göstermeniz bile akrep kadınını çılgına çevirir. Bu gibi davranışlarının bir erkeği bıktıracağını bildikleri halde bu davranışlarından vazgeçmezler.

AKREP BURCU ERKEĞİ

Eğer bir Akrep erkeğine aşıksanız ve ihtiras sözcüğü sizi korkutuyorsa, ayakkabılarınızı ayağınıza geçirdiğiniz gibi kaçın. Listenin başında o olmasına karşın, ben romantik ihtirastan söz etmiyorum. Aynı zamanda politikaya, çalışmaya, dostluğa, dine, yiyeceğe, akrabalara, çocuklara, giyim kuşama, yaşama, ölüme ve düşünebileceğiniz herşeye karşı duyulan şiddetli ihtirastan söz ediyorum.

Akrep burcu erkeği kendisine zarar verebilecek her şeyin aşırısına kaçan, yakınlarından çok şeyler bekleyen, görünüşünün aksine duygulu ve karamsar bir karakter çizerler.

Yemeye, içki içmeye ve sekse aşırı derecede düşkündürler. İçki onların kişiliklerine farklılıklar getirir, daha neşeli ve hoşsohbet olurlar. Ancak bazı durumlarda içki içmesi onların şüpheci ve buna bağlı olarak kıskanç yönlerini ortaya çıkaracaktır.

Akrep burcu erkeğinin para konusunda aşırıya kaçan görüşleri vardır. Onlar parası olanların daha sağlıklı düşüneceklerini ve hareketlerinde daha özgür olacaklarını düşünür. Aslında bu görüş kötü bir fikir değildir, ancak paraya olan yaklaşımları sadece bu şekilde değildir, onlar her durumu parayla yorumlamaya kalkarlar ve insanları parasal konumlarına göre değerlendirirler.

Çevresindekileri sürekli eleştiren akrep burcu erkeği kendisinin eleştirilmesine şiddetle karşı çıkarlar. Onlar kendi içlerine kapanıp öyle yaşamayı sürdürmek isterler.

AKREP BURCU ERKEĞİ VE KADIN

Bir kadın için akrep burcu erkeği ile birlikte olmak herhalde karmakarışık bir dünyanın içine girmeye benzer. Duyguların ve düşüncelerin en uç noktalarını ve birbirine en ters noktalarını yaşayabilirler.

Onlarda öylesine bir göz vardır ki fiziksiksel olarak güzel olması gerekmez ancak bakışlarıyla çok değişik şeyler ifade edebilirler. O gözler gerçekten severek bakıyorsa o gözlere cevap vermemek bir kadın için gerçekten çok zordur. Başkalarının bir kadına saatlerce dil dökerek anlattıkları şeyleri onlar bakışlarıyla kısa sürede ifade ederler. Olumlu ya da olumsuz tüm duygularını, isteklerini, ve arzularını bu bakışlarda bulabilirsiniz.

Bu erkeğin cazibesi kadınlar tarafından beğenilmesine neden olur. Karşısındaki kadını kendilerine has özellikleri yüzünden hemen ve tam isabetle yorumlayabilirler. Bir kadın ne kadar gizlemek isterse istesin zayıf taraflarını mutlaka fark ederler. Geçici bir ilişki düşüncesinde olan kadınlar bu burcun erkeğine kapıldıklarında bir türlü bırakamazlar. Zira onlarda öylesine bir çekicilik vardır ki, böyle durumlarda kadının değil kendisinin düşünceleri önemlidir, istiyorsa o kadının onu bırakması mumkun degıldır.

Yıldızı: Mars ve Plüton

Gurubu: Su.

Burcunun türü : Durağan.

Uğurlu günü : Salı.

Uğurlu sayısı: 9

Uğurlu taşı: Topaz.

Uğurlu rengi: Kırmızı ve siyah.

Uğurlu çiçeği: Karanfil ve hanımeli.

Uğurlu kokusu : Manolya.

Uğurlu müziği: Marşlar.

İdeali: Zenginlik.

Yeteneği: 6. Hissi.

Özelliği: Kendine güvenen ve marifetli. Uygun partneri: Yengeç ve kova. Uygun mesleği: Yöneticilik ve organizatörlük. Zayıf tarafı: Umursamazlık.

Burcunuz zodyak’ın sekizinci güneş burcudur, evrenin üreme organlarını ve midesini simgeler. Sizi yönlendiren gezegen erkeklik ve mücadeleyi simgeleyen Mars ve yeni gelişimleri simgeleyen Plüton’dur. Bu burcun sembolü akrep olmakla birlikte aslında uçan bir kartalla yerde yürüyen akreptir. Bunun anlamı akrep gibi yerlerde sürüneceğinize bir kartal gibi yükseklerde uçun anlamına gelir. İnce bir duygusal yönleri bulunmasına rağmen araştırmacı bir mantıkları vardır. Mantığı duygularının esiri olursa akrep; duygular mantığın iradesine kalırsa kartal olurlar. Bu durumda da iki tane gezegeniniz oluyor anlamına gelir. Mars ve Plüton.

Plüton; gizemli şeylere merak duymanıza, peşlerinden koşmanıza, altıncı hissinizin kuvvetli olmasına ve düşüncelerinizi kolay kolay dile getirememenize neden olur. Mars ise; kuvvet, cazibe, ataklık, enerji ve acımasızlık verir. Mars aslında koç burcunun yıldızıdır. Ancak akrepte bulunan özellikleri koçta bulunmaz.

Kendilerine her konuda güvenen, sağlam bir beden ve sağlıklı düşünen kafa yapısına sahiptirler. Bir tilki kadar kurnazdırlar. Planlamacılıkta doğuştan bir yetenekleri vardır, enerjik ve marifetlidirler.

Akrep burcu insanının içlerinde daima başarıyı yakalayarak zirveye çıkma arzusu yatar. Plütonun sayesinde de bu başarıyı yakalamaları oldukça kolay olacaktır. Zirveye ulaştıklarında kendilerine yeni bir amaç daha edinerek başka bir zirveyi zorlayacaklardır. Kısaca başarıyı yakalamaları yeni başarıları yakalamak arzusunu doğuracaktır.

Çözümü zor meselelerin üstesinden kolaylıkla gelebilecek pratik bir zekâya sahiptirler. Başkalarının saatlerce, günlerce uğraştıkları ve halledemedikleri sorunları anında çözebilecek bir kafaya sahiptirler. Ancak bu yeteneklerini duygularıyla karıştırırlarsa sonuca ulaşmakta zorluk çekerler. İleride neler olabileceğini tahmin etme konusunuda da aşırı yetenekleri vardır. Gelişebilecek olaylar karşısında daha bu olaylar ortaya çıkmadan neler yapabileceğini tartarlar ve hesaplarlar.

Kendilerine ait sırları vardır. Bazı konulardaki düşüncelerini ve uygulamalarını kimselerin öğrenmesini istemezler. Dostları hakkında tüm gizli bilgileri bilirler ancak kimse ağızlarından bir kelime bile alamazlar. Bundan dolayıdır ki dostları kendilerine aşırı bir şekilde güvenirler ama onu kızdırmamak içinde haklı olsalar bile üstüne gitmezler.

Maddi çıkarlar konusunda farklılık gösteren düşünceleri vardır. Ne oluşa olsunun paranın mutlak gerektiğine inanırlar. Zira bilirlerki herkese gerektiği kadar kendisininde gereksinimi vardır paraya.

Paranın kudretini iyi bilmelerinden ötürü tasarrufu severler. Ellerinden geldiğince harcamalarına dikkat ederler. Başkalarına borç para vermekten kesinlikle hoşlanmazlar. Parasal fırsatları kesinlikle kaçır-mazlar. Sonu maddiyata dayanan tüm ilişkilerinden kârlı çıkan tara kendileri olurlar. Parasal sıkıntılarında bile işlerini devam ettirebilecek bir güce sahiptirler. Kafalarına taktıkları bir işi mutlaka hallederler.

Zor işeyleri severler. İşlerinde çok başarılıdırlar ve başkalarının akıl vermesine fena halde kızarlar. Çalışma şartları ne kadar zor olursa olsun onlar için pek fark etmez hatta bu zorluktan zevk bile alırlar.

Dostluklarına önem verirler onlarla beraber olmaktan sosyal faaliyetlere beraber katılmaktan çok hoşlanırlar. Dostlarıyla arasında olabilecek iki şeyden hoşlanmazlar. Bir borç para istemeleri, zira dostlukların arasına para girmesinden yana değillerdir. İkincisi ise yalan 

söylemelerinden nefret ederler ve böyle dostlarla ilişkisini hemen keserler. Dostlarına ne kadar güvenirse güvensin kesinlikle içlerini ve kendine saklamış olduğu bazı sırlarını açmazlar bü onların karakterinde olan bir yöndür. Eğer bazı şeyleri dostlarına anlatmış ise, bu boş bulunduğu bir anda ya da kafasında başka sorunların olduğu bir döneme denk gelmiş olmasındandır ve ileride bu hareketlerinden ötürü büyük pişmanlık duyarlar. Zira her ne kadar dostunuz olsa bile bir başkasına açığınızı vermiş olursunuz ve bunun ileride sizin aleyhinize kullanılacağından korkarsınız. Artık sürekli şüphe ve korku içinde olursunuz.

Akrep burcu insanının en büyük sıkıntılarından birede şüpheci-’ liktir. Karşısındakilerin bir sözünden, davranışından, bakışından ve tavırlarından mutlaka bir şeyler çıkartırlar. Bu şüphecilikleri bazen dostlarını, sevgililerini kaybetmesine neden olabilir. Aslında bir yerde faydalıdır şüpheci olmaları, zira adımlarını daha dikkatli atarlar.

Şüphelerinde doğruluğu yakaladıklarında bu seferde kindarlıkları ortaya çıkar. Bu gibi durumlar duygularıyla davrandıklarında kendilerini gösterirler. Dediğimiz gibi duygularıyla davrandıklarında tüm insanların kendisine karşı cephe aldıklarını düşünürler. Aslında man-tıklarıyla davrandıklarında bunlara benzer yönleri pek ortaya çıkmaz. Tam tersine kendilerine kötülük yapılsa bile intikam duyguları ortaya çıkmaz üstelik bu durumu karşı tarafın çaresizliği olarak yorumlarlar.

Kendisine ait olan tüm şeylere çok değer verirler. Bunların maddi bir değeri olması gerekmez o eşyaları kendinden bir parça olarak görürler. Maddi durumlarına göre beğendiklerinin tümünü almaya kalkarlar. Kendilerini müzik dinleyerek ve kitap okuyarak dinlendirirler. Dini ve mistik konulara ilgiduyarlar. Ara sıra şehir hayatından kurtulup doğayla baş başa kalmak isterler. Kazanmaktan hoşlandıkları için şanslarını talih oyunlarında deneyebilirler.

AKREP BURCU KADINI

Yaşamın gerçeklerini bilen ve ona göre davranan, azimli olan, altıncı hisleri ve yorum yetenekleri olan, cazibeli ve akıllı kadınlardır. Bu burcun kadınları tedirgin olmalarından ötürü sürekli dikkatli davranışlar sergilerler. Mütevazi görünümlerinin altında kibirliliklerini görebilirsiniz.

Çok kıskançtırlar. Garip bir mantıkla her şeyi kendilerinden üstün görürler ve başkalarının içinde bulunduğu durumu kıskanırlar. Çevresinde sürekli kariyeri yüksek ve maddi durumu iyi olan insanlar bulunur, ancak bunları kıskanmazlar zira dostluğa oldukça önem verirler kıskansalar bile bunu aleni olarak belli etmezler.Üstüne 

üstlük bu dostlarıyla gurur duyarlar. Kendisinin aynı düzeyde olamaması içlerini yakıp kavurur. Ara sıra onlara laf sokuşturmaktanda geri kalmazlar. Bu onların aslında zararsız bir yönleridir. Dostlarının kötü durumda olmasından epey etkilenirler ve para vermek dışında ellerinden gelen yardımı yaparlar.

Hayatı yorumlamalarındaki yaklaşımları oldukça farklıdırlar. İsteklerinin tümünü elde etmeye çalışırlar. Tüm değerlerinde tüm ilişkilerinde böyledirler, azı, birazı denen şeyleri kesinlikle kabul etmezler. Hepsini evet hepsini isterler ve de ellerinden geldiğince almaya uğraşırlar. Zaten gözüpek bir çizgileri vardır. Cesaret denilince erkeklerden daha cesurlardır.

Akrep burcu kadınının kötü bir yönü vardır. Güvensizliklerinden, şüpheciliklerinden ve kıskançlıklarından dolayı dostlarına, sevmediklerine bazı gizli dolaplar çevirebilirler. Bu gibi konulara kafaları oldukça iyi çalışırlar.

Akrep burcu kadını toplumsal ilişkilerinde oldukça aktiftirler. Bunu da ayrıntıları iyi izleyebilmelerine borçludurlar.

AKREP BURCU KADINI VE ERKEK

Akrep burcunda doğan kadınların karşı cinsleriyle olan ilişkilerinde cazibelerini büyük ölçüde kullanırlar. Erkekleri kendilerine bir mıknatıs gibi çekerler. Bir erkek tarafından gösterilecek sevgi ve saygı onları çok mutlu eder.

Gururlarına oldukça düşkündürler. Sevdikleri için ödün verseler bile sonraları yine bildiklerini okurlar.

Tüm burçların en kıskancı akrep burcu kadınlarıdır. Bu burçtan olan kadınlarla beraber olacak erkeklerin onların hışmına uğramamaları için çok dikkatli olmak zorundadırlar. Böyle bir kadını aldatmak cesareti yüzünden çok tehlikeli sonuçlar verebilir. Çünkü erkeğini çok sevdiği için yapamayacağı hiç bir şey yoktur. Ellerinden gelebilecek her türlü çılgınlığı denerler.

Paraya olduğu kadar aşka da önem verirler. Seveceği erkeğin paralı olmasını isterler. Nadiren parasız bir erkekle birlikte olurlar. Eğer böyle parasız bir erkeği sevmişse onun konumunu düzeltmek için yapamayacağı şey yoktur. Bu durumun altından kalkamasa bile sevdiğiy-le birlikte parasızlığa razı olurlar. Bilirlerki bu bir şansız dönemdir ve sabretmeleri sayesinde iyi günlerin geleceğine inanırlar.

Erkeklerdeki aradıkları özellikler arasında kişilikli olmaları, kendisine karşı saygılı davranılmasını, aşkı iyi bilmeleri ve arzulu olmalarıdır. Böyle bir erkeği mutlu etmek için ellerinden geleni yapacaklardır. Genellikle erkeklerin pek hoşuna gitmeyen sahiplenme duygulan 

taşırlar. Bir başkasına dostça ilgi göstermeniz bile akrep kadınını çılgına çevirir. Bu gibi davranışlarının bir erkeği bıktıracağını bildikleri halde bu davranışlarından vazgeçmezler.

AKREP BURCU ERKEĞİ

Eğer bir Akrep erkeğine aşıksanız ve ihtiras sözcüğü sizi korkutuyorsa, ayakkabılarınızı ayağınıza geçirdiğiniz gibi kaçın. Listenin başında o olmasına karşın, ben romantik ihtirastan söz etmiyorum. Aynı zamanda politikaya, çalışmaya, dostluğa, dine, yiyeceğe, akrabalara, çocuklara, giyim kuşama, yaşama, ölüme ve düşünebileceğiniz herşeye karşı duyulan şiddetli ihtirastan söz ediyorum.

Akrep burcu erkeği kendisine zarar verebilecek her şeyin aşırısına kaçan, yakınlarından çok şeyler bekleyen, görünüşünün aksine duygulu ve karamsar bir karakter çizerler.

Yemeye, içki içmeye ve sekse aşırı derecede düşkündürler. İçki onların kişiliklerine farklılıklar getirir, daha neşeli ve hoşsohbet olurlar. Ancak bazı durumlarda içki içmesi onların şüpheci ve buna bağlı olarak kıskanç yönlerini ortaya çıkaracaktır.

Akrep burcu erkeğinin para konusunda aşırıya kaçan görüşleri vardır. Onlar parası olanların daha sağlıklı düşüneceklerini ve hareketlerinde daha özgür olacaklarını düşünür. Aslında bu görüş kötü bir fikir değildir, ancak paraya olan yaklaşımları sadece bu şekilde değildir, onlar her durumu parayla yorumlamaya kalkarlar ve insanları parasal konumlarına göre değerlendirirler.

Çevresindekileri sürekli eleştiren akrep burcu erkeği kendisinin eleştirilmesine şiddetle karşı çıkarlar. Onlar kendi içlerine kapanıp öyle yaşamayı sürdürmek isterler.

AKREP BURCU ERKEĞİ VE KADIN

Bir kadın için akrep burcu erkeği ile birlikte olmak herhalde karmakarışık bir dünyanın içine girmeye benzer. Duyguların ve düşüncelerin en uç noktalarını ve birbirine en ters noktalarını yaşayabilirler.

Onlarda öylesine bir göz vardır ki fiziksiksel olarak güzel olması gerekmez ancak bakışlarıyla çok değişik şeyler ifade edebilirler. O gözler gerçekten severek bakıyorsa o gözlere cevap vermemek bir kadın için gerçekten çok zordur. Başkalarının bir kadına saatlerce dil dökerek anlattıkları şeyleri onlar bakışlarıyla kısa sürede ifade ederler. Olumlu ya da olumsuz tüm duygularını, isteklerini, ve arzularını bu bakışlarda bulabilirsiniz.

Bu erkeğin cazibesi kadınlar tarafından beğenilmesine neden olur. Karşısındaki kadını kendilerine has özellikleri yüzünden hemen ve tam isabetle yorumlayabilirler. Bir kadın ne kadar gizlemek isterse istesin zayıf taraflarını mutlaka fark ederler. Geçici bir ilişki düşüncesinde olan kadınlar bu burcun erkeğine kapıldıklarında bir türlü bırakamazlar. Zira onlarda öylesine bir çekicilik vardır ki, böyle durumlarda kadının değil kendisinin düşünceleri önemlidir, istiyorsa o kadının onu bırakması mumkun degıldır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *